Zavolajte nám +421 948 027 220
 

FAQ

Podľa čoho si mám zvoliť výkon klimatizačnej jednotky?

Najjednoduchšou a vo väčšine prípadov najvhodnejšou cestou je zvoliť si klimatizáciu podľa objemu miestnosti, ktorý chcete chladiť alebo vykurovať. Orientačnú tabuľku pre výber výkonu podľa objemu miestnosti nájdete v ľavom menu nášho eshopu. V prípade predpokladanej väčšej tepelnej záťaže/straty je vhodné zohľadniť aj túto skutočnosť. Pri výbere správnej klimatizácie Vám poradíme.

Aký typ vnútornej jednotky si mám vybrať?

Vyberte si jednotku, ktorá sa dispozične najlepšie hodí do Vášho priestoru. Najčastejšou voľbou väčšiny zákazníkov je nástenný typ vnútornej jednotky. Kazetové a potrubné jednotky sú ideálnou voľbou pre novostavby alebo obchodné prevádzky. Parapetné jednotky sú ideálne na vykurovanie. Podstropné jednotky sú vhodné do veľkých priestorov.

Ktoré klimatizácie sú energeticky najúspornejšie?

Pri výbere klimatizácie si všímajte EER, COP, SEER a SCOP koeficienty. Čím sú tieto koeficienty vyššie, tým je klimatizácia účinnejšia. Viac o tejto problematike sa dočítate aj tu: http://www.topklima.sk/energetickaucinnostcopeer

Čo je inverter?

Inverter je technológia, ktorá zabezpečuje efektívnejší a hospodárnejší chod klimatizácie. Klimatizácie bez tejto technológie sa do krajín EÚ nesmú od roku 2013 dovážať. Avšak do vypredania zásob sa s nimi na našom trhu môžete bežne stretnúť.

Hlučnosť klimatizácie?

Pri výbere klimatizácie určite dbajte na hlučnosť vonkajšej aj vnútornej jednotky. Hlučná klimatizácia môže znepríjemniť dobrý spánok Vám aj vašim susedom.

Čo je split klimatizácia?

Split je označenie pre delenú klimatizáciu. To znamená, že klimatizácia pozostáva z vnútornej a vonkajšej jednotky. Všetky nami ponúkané klimatizácie sú splity.

Mobilná klimatizácia – Áno alebo Nie?

Naša rada je jednoznačne nie. Veľké nevýhody mobilnej klimatizácie sú hlučnosť a efektívnosť resp. neefektívnosť.

Množstvo ďalších užitočných informácií o klimatizáciách, inštalácii a prevádzke nájdete tu.

Zabezpečujete montáž klimatizácií?

Áno, robíme aj montáže klimatizácií. Štandardnú montáž klimatizácie je možné objednať priamo v eshope. Pred montážou vždy realizujeme obhliadku priestoru.

Zabezpečujete servis klimatizácii?

Áno, robíme záručný aj pozáručný servis klimatizácii. Nechať si pravidelne servisovať klimatizáciu je určite múdre rozhodnutie. Pravidelný servis Vám zaručí efektívny chod zariadenia a ušetrí náklady na elektrickú energiu. Správne udržiavaný systém má dlhšiu životnosť. Pri servisnej kontrole môže technik zistiť vadu na zariadení, ktorú včas opraví a predíde tak vážnejšej poruche alebo havaríjnemu stavu počas chladiacej alebo vykurovacej sezóny.

Je možný osobný odber?

Osobný odber je možný priamo v našej predajni v Trebišove na ulici M.R.Štefánika 79.